26 Декември, 2025

На младите не им пука за политиците и са щастливи

На младите не им пука за политиците и са щастливи

Доверието на младите хора в ключови фигури като политици и религиозни лидери рязко спадна през последните пет години.

Доверието на младите хора в ключови фигури като политици и религиозни лидери рязко спадна през последните пет години.

Те обаче, остават по-скоро щастливи, става ясно глобално проучване. Viacom, американска медийна компания, ориентирана към младежки канали като MTV и Nickelodeon, както и холивудското студио Paramount, проведоха онлайн проучване сред 28 600 души в 30 големи държави за широк кръг от мнения.

Във времена на бурна политика и религиозни конфликти, едва 10% процента от респондентите се описват като верни на религиозните лидери, а само 2% процента твърдят, че подкрепят политиците на техните държави.

След последното проучване през 2012 г. доверието към религиозните лидери е намаляло с 33 процентни пункта, а към политиците – с 25 на сто сред хората на 30 години и по-младите.

Проучването, наречено "The Next Normal", установи, че процентът на хората, които са заявили, че са щастливи като цяло, остава почти непроменен  и е 76 процента. „Големият извод, който се прави от това, е, че човекът е много устойчиво създание", каза Християн Курц, старши вицепрезидент на Viacom за глобални потребителски стратегии.

На въпрос как определят щастието, повечето хора посочват прекараното време със семейството и приятелите си. Курц изтъква, че усеща промяна в нагласите, вследствие на световната икономическа криза, пред която много хора се чувстват безсилни.

Изследването предлага и странни прозрения за музикалната култура. Оказва се, че ¾ от младите индийци танцуват сами в стаите си. Проучването установи, че три четвърти от индийците казват, че от време на време са танцували сами в стаите си с музика, докато при японците този процент е 27.

Сподели:

Коментари (0)

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Спецчастите 'Алфа' поразиха стратегически обекти на 1500 км от границата, като спряха преработката на милиарди кубични метри газ и прекъснаха енергийната връзка с Казахстан

Зеленски: Чух се с Уиткоф и Къшнър, има добри идеи, които да допринесат за мира...

Зеленски: Чух се с Уиткоф и Къшнър, има добри идеи, които да допринесат за мира...

На връх Коледа украинският президент изрази известен оптимизъм, изтъквайки, че обсъдените детайли с американските преговарящи могат да бъдат полезни

Подарък за Путин и Си: Тръмп решен да влее бюджета на Пентагона в абсурден проект

Подарък за Путин и Си: Тръмп решен да влее бюджета на Пентагона в абсурден проект

Украинският военно-аналитичен портал Defense Express отбелязва, че Съединените щати ще възобновят строителството на кораби от клас, които отдавна са изведени от експлоатация по целия свят