13 Януари, 2026

Над 100 хил. българи и румънци във Великобритания за три години

Над 100 хил. българи и румънци във Великобритания за три години

Това се равнява на 120 румънци и 20 българи, идващи на британска територия всеки ден.

Повече от 100 румънци и българи са пристигали във Великобритания, откакто Европейският съюз облекчи ограниченията преди три години, съобщава Daily Express.

Броят на имигрантите от двете източноевропейски страни се е видгнал до 129 хиляди през януари 2014 до 300 хиляди през март 2017 година.

Депутатът от Консервативната партия Дейвид Дейвиес заяви по този повод:

„Това е много притеснително, тъй като не знаем колко от тези хора си намират работа, и колко от тях се ползват от различни помощи.“

„Тези цифри показват значението на правилата за имиграционен контрол, и именно това ще можем да правим излезем ли от ЕС“, каза той.

От „Мигрейшън Уоч“ подчертават значението на ограничаването на миграцията от ЕС след Брекзит, твърдейки, че според две трети от гражданите, Британия вече е „пренаселена“.

Сподели:

Коментари (0)

NYT: Прехваленото руско оръжие е причината за фаталното поражение на Венецуела

NYT: Прехваленото руско оръжие е причината за фаталното поражение на Венецуела

Не е изключено Русия „тихо да е позволила на военното оборудване, което е продала на Венецуела, да излезе от строя“.

Белият дом: Иранското правителство моли Стивън Уиткоф за преговори

Белият дом: Иранското правителство моли Стивън Уиткоф за преговори

Тя нарече „абсурдни“ изявленията на председателя на иранския Меджлис (еднокамарен парламент) Мохамед Багер Галибаф, че Техеран е готов да даде на Тръмп „незабравим урок“, ако реши да атакува Ислямската република.

Аятолях Хаменей се репчи: Това беше предупреждение към американските политици

Аятолях Хаменей се репчи: Това беше предупреждение към американските политици

Думите му идват, след като американският президент Доналд Тръмп многократно заплаши с военна интервенция, ако Техеран убие протестиращи.