17 Март, 2026

Над 370 жертви на боевете край Триполи за месец

Над 370 жертви на боевете край Триполи за месец

Около 42 000 души са избягали от района от началото на боевете

Най-малко 376 души са били убити при боевете край либийската столица Триполи миналия месец, съобщи Световната здравна организация (СЗО), предаде БТА.

Броят на ранените за същия период е 1822. Около 42 000 души са избягали от района от началото на боевете.

На 4 април фелдмаршал Халифа Хафтар нареди на силите си да започнат настъпление за превземане на Триполи, където е базирано признатото от международната общност правителство на националното съгласие, оглавявано от неговия съперник Файез Сарадж.

Либийската национална армия на Хафтар подкрепя паралелна администрация в Тобрук и не признава властите в Триполи.

„Екстремистки милиции“ контролират либийската столица и „провалят“ усилията за политическо решение на кризата в страната, заяви днес високопоставен представител на ОАЕ, които са съюзници на Хафтар, цитиран от Ройтерс. 
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: НАТО допуска сериозна грешка!  Това е много глупаво

Тръмп: НАТО допуска сериозна грешка! Това е много глупаво

Американският президент разкритикува и британския премиер Киър Стармър за отказа му да подкрепи позицията на Вашингтон по конфликта в Близкия изток

Анализатор: Има признаци, че зрее „дворцов преврат" срещу Путин

Анализатор: Има признаци, че зрее „дворцов преврат" срещу Путин

Властта на диктатора над Русия най-накрая започва да отслабва.  Освен това „ограбването на икономиката е предизвикало значителни сътресения и е понижило жизнения стандарт"

Зеленски пред британския парламент: Над 200 украински експерти по борба с дронове вече са в Близкия изток

Зеленски пред британския парламент: Над 200 украински експерти по борба с дронове вече са в Близкия изток

"Нашите екипи вече са в Обединените арабски емирства, Катар, Саудитска Арабия и са на път към Кувейт“