Над 400 африкански мигранти са се удавили, след като четири препълнени лодки са се преобърнали в Средиземно море, съобщава британският вестник "Дейли мейл".
Повечето от загиналите са бягали от Сомалия, Етиопия и Еритрея с надежда да достигнат бреговете на Италия.
Дипломатическия представител на Сомалия в Египет потвърди, че над 400 души са загинали при произшествието.
Съгласно данни на медиите лодките са отплавали от Египет с крайна цел Италия – маршрут, който е предпочитан от много трафиканти.
Още от Свят
Зеленски обяви среща на Антибалистичната коалиция, в Украйна идват ракети за „Пейтриът“
„Сега, под наше председателство, мисля, че през следващите седмици, може би дори в рамките на седмица, ще се опитаме да съберем страните, които влязоха в Антибалистичната коалиция", съобщи украинският президент
Гари Каспаров: Има два сценария за Путин. Борбата за власт след него ще е жестока
"Вторият сценарий е Путин да бъде отстранен. И е ясно, че това би означавало физическо отстраняване, защото той не може просто да бъде преместен настрани", казва опозиционният лидер
Киев: Срещата между Зеленски и Тръмп е мощен сигнал към Москва
Това заяви първият заместник-ръководител на Офиса на президента на Украйна Сергей Кислица