17 Март, 2026

Нахалство: Путин "разреши" на Зеленски да прецени сам каква политика ще води

Нахалство: Путин "разреши" на Зеленски да прецени сам каква политика ще води

Владимир Путин

Руският държавен глава пусна нелепа шега, свързана с актьорския талант на украинския си колега

Руският президент Владимир Путин отново демонстрира имперските привички на Русия. Държавният глава заяви, че новият държавен глава на Украйна Володимир Зеленски трябва да вземе решение каква политика иска да води към Русия. Думите му прозвучаха по-скоро като разрешение от негова страна, а не доброжелателен съвет. 

В отговор на въпрос на Петербургския международен икономически форум защо още не е поздравил бившия актьор Зеленски по случай убедителната му изборна победа през април, Путин отбеляза, че Зеленски продължава да нарича Москва "враг" или "агресор". Путин заяви, че Зеленски е талантлив актьор, но изтъкна, че "има разлика между това да играеш и да бъдеш президент", предаде Асошиейтед прес. Путин все пак смекчи изказването си, като добави, че Зеленски може да има качества за държавен глава и изрази готовност да се срещне с новия лидер на Украйна. Руският президент заяви, че няма план за обединяване на Русия и съседна Беларус в една държава и че няма основания за подобен ход.
Путин заяви, че следи отблизо процеса за присвояване на средства срещу американския бизнесмен Майкъл Калви. Той заяви, че всеки трябва да спазва законите и че Калви е невинен до доказване на противното. Посланикът на САЩ Джон Хънтсман бойкотира тазгодишния Петербургски международен икономически форум в знак на протест срещу задържането на Калви, отбелязва ДПА.Според руските власти Калви е участвал в присвояването на 2,5 милиарда рубли (38 милиона долара) от банката "Восточний експрес", в която неговата фирма държи контролния пакет акции.
Путин заяви още, че Русия ще се опита да помогне за подновяването на преговорите между американския президент Доналд Тръмп и севернокорейския лидер Ким Чен-ун, в опит за постигане на пробив в спора им за ядрената програма на Пхенян.
"Силно разчитам, че президентът Тръмп и лидерът на Северна Корея ще успеят все пак в близко време да възобновят контактите си и да придвижат напред този процес", отбеляза Путин и добави: "Ние всячески ще допринасяме за това".
"В момента процесът върви по онази пътна карта, която бе формулирана от Русия и Китай", каза руският президент и допълни: "Като цяло може да се каже, че сме доволни от това как се развива процесът". "Разбира се основната роля трябва да бъде поверена на онези страни, между които е основният спор - САЩ и Северна Корея", подчерта Путин, цитиран от ТАСС. /Христо Попов/Алексей Маргоевски/

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: НАТО допуска сериозна грешка!  Това е много глупаво

Тръмп: НАТО допуска сериозна грешка! Това е много глупаво

Американският президент разкритикува и британския премиер Киър Стармър за отказа му да подкрепи позицията на Вашингтон по конфликта в Близкия изток

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Анализатор: Има признаци, че зрее „дворцов преврат" срещу Путин

Анализатор: Има признаци, че зрее „дворцов преврат" срещу Путин

Властта на диктатора над Русия най-накрая започва да отслабва.  Освен това „ограбването на икономиката е предизвикало значителни сътресения и е понижило жизнения стандарт"