15 Август, 2026

Нападателят от Мюнхен не бил ислямист, а психически нестабилен и наркозависим

Нападателят от Мюнхен не бил ислямист, а психически нестабилен и наркозависим

Нападателят, който е германски гражданин, има психични проблеми и е наркозависим, заявиха от властите в германската провинция, цитирани от АФП.

Рано тази сутрин неизвестен мъж извърши въоръжено нападение с „очевиден ислямиски мотив“ в баварския град Графинг. Един човек почина, а трима бяха ранени в следствие на атаката.

Полицията съобщи, че е задържала 27-годишен германски гражданин, който около 5 часа местно време е нападнал с нож четирима души на гарата в град Графинг, източно от Мюнхен.

Една от жертвите – 50-годишен мъж, по-късно е починал от раните си в местна болница, заяви говорителят на прокуратурата Кен Хайденрайх. Другите ранени са също мъже над 40-годишна възраст.

Пред местни медии свидетели заявиха, че извършителят е крещял "Аллах акбар" (Аллах е велик) по време на атаката.

Това е третото нападение с нож с предполагаем ислямски мотив в Германия от септември насам.

Сподели:
NYT: Путин е определил целта на Москва през 2026 г. - разпад на НАТО и ЕС отвътре

NYT: Путин е определил целта на Москва през 2026 г. - разпад на НАТО и ЕС отвътре

Той се е насочил към Молдова! Русия я вижда като плацдарм за действия срещу Украйна и ЕС

Зеленски: Украйна блокира руския юг

Зеленски: Украйна блокира руския юг

По време на заседание на Щаба на върховния главнокомандващ са били определени допълнителни мерки за укрепване на направленията към Славянск и Константиновка, съобщи той във вечерното си обръщение.

Киев с документ за Тръмп: Русия няма да превземе Донбас преди 2028 г.

Киев с документ за Тръмп: Русия няма да превземе Донбас преди 2028 г.

Според украинската оценка Москва не може да завземе тези територии със сила в обозримо бъдеще, освен ако Украйна не бъде принудена да се откаже доброволно от тях

Коментари (0)