26 Юни, 2026

НАСА: Марс ще бъде колонизиран до 2030 година

НАСА: Марс ще бъде колонизиран до 2030 година

Американската космическа агенция НАСА публикува амбициозен план за колонизиране на Марс. Според агенцията до 2030 година там ще има присъствие на хора, които ще живеят, без да са пряко зависими от Земята, съобщи Нова телевизия.

Дългото пътуване към Марс и стартът на постоянната колония са разделени на три фази. Непосредствено през следващото десетилетие учените ще търсят начини да преодолеят космическата радиация, която е пагубна за всяко живо същество.

"Съвсем скоро ще видим американски астронавт на Марс. Никога не сме били толкова близо до този исторически момент", заяви Чарлз Болден от НАСА. 

Агенцията вече работи по нов тип космически кораби, които ще използват, освен класическо гориво и слънчева енергия.

Сподели:
Съветът на ЕС реши: Удължават с година икономическите санкции срещу Русия заради агресията в Украйна

Съветът на ЕС реши: Удължават с година икономическите санкции срещу Русия заради агресията в Украйна

Икономическите мерки срещу Москва бяха приети през 2014 г. и разширени неколкократно след февруари 2022 г., като обхващат ключови области - търговия, финанси, енергетика и технологии с двойна употреба

Спря евакуацията на кораби в Ормузкия проток

Спря евакуацията на кораби в Ормузкия проток

Контейнеровозът "Евър Лавли", плаващ под флага на Сингапур, е бил ударен от ирански снаряд, но според властите в Техеран сигурността на такива кораби не е гарантирана

Масирана атака срещу Москва: Собянин твърди, че са свалени 45 украински дрона

Масирана атака срещу Москва: Собянин твърди, че са свалени 45 украински дрона

Русия продължава да засилва системите си за противовъздушна отбрана около Москва и други стратегически райони, тъй като нападенията с украински дронове стават все по-чести и достигат все по-дълбоко във вътрешността на страната

Коментари (0)