26 Юли, 2026

Навални готви масови митинги на 5-ти май в Русия

Навални готви масови митинги на 5-ти май в Русия
Алексей Навални

Опозиционерът посочва като потенциални участници в тях около 53 милиона руснаци

Основателят на Фонда за борба с корупцията Алексей Навални обяви в блога си, че ще се проведат митинги във всички руски градове на 5 май. Опозиционерът смята, че потенциални участници в акциите ще бъдат около 53 милиона руснаци, които не са гласували на президентските избори за Владимир Путин. 

„Разбира се, това са напълно различни хора, които са имали лични мотиви: от мързел да несъгласие. Те имат обаче съвсем същите граждански права като тези, които гласуват и щом не са изприпкали да дадат гласа си - това означава, че не всички са съгласни с Путин и със сигурност не му дават право да си прави каквото поиска“, пише Навални.

На митингите ще бъдат издигнати следните искания – да се води борба срещу корупцията, бедността и неравенството, както и протест срещу блокирането на Telegram.

„Ние ще направим заявки в много градове и се надяваме, че ще има хора, готови да се включат в акцията и без нас, там където няма нашият щаб“. Това са напълно законни молби за организирането на мирни протести.

Те ще бъдат организирани на местата, където най-често властта организира шествията за 1-ви май, уточнява опозиционера. В случай на „незаконен отказ“, хората могат да се включат в акцията на местата, където са посочили в молбата. 

Сподели:
Киев арестува шпионин в Днипро, активирал над 1000 системи Starlink за руската армия

Киев арестува шпионин в Днипро, активирал над 1000 системи Starlink за руската армия

По заповед на врага руският агент е организирал мащабна схема за незаконна проверка на системите Starlink" се казва в доклада на украинското разузнаване

Бедствено положение в Испания и Франция - заради пожарите евакуират 260 000 жители

Бедствено положение в Испания и Франция - заради пожарите евакуират 260 000 жители

Властите в Париж и Мадрид уверяват, че интензивността на пожарите е силно ограничена

САЩ с ултиматум към Украйна след атаки в Черно море: Не пипайте нашия петрол!

САЩ с ултиматум към Украйна след атаки в Черно море: Не пипайте нашия петрол!

Украинските сили атакуваха четири танкера близо до руското черноморско пристанище Новоросийск, един от които е бил нает от Шеврон

Коментари (0)