16 Януари, 2026

Най-богатият китаец предупреждава: Идва Трета световна война, но това е добра новина

Най-богатият китаец предупреждава: Идва Трета световна война, но това е добра новина

Идва Третата световна война идва, но това е добра новина. Тази теза развие един от най-богатите хора в Азия- Джак Ма.

Основателят и изпълнителен председател на Alibaba Group заяви, че интернет и различните платформи ще породят вълна от глобални конфликти. Това обаче няма да доведе до пропаст между страните, а напротив - ще накара гиганти като САЩ и Китай да работят заедно, за да потушат обществени проблеми, предава CNBC.

"Третата Световна война ще се случи, но тя няма да е между нациите", каза Ма по време на лекция, организирана от Икономическия клуб в Ню Йорк. "В тази война ние ще работим заедно срещу болестта, бедността, изменението на климата. Аз вярвам, че това е нашето бъдеще".

Ма заяви, че дейността за подбуждане на такъв конфликт е страстта на живота му. "Не става дума за пари, а за мечти", изтъкна предприемачът.

Китайският гигант в електронната търговия Alibaba работи активно за разширяването си в САЩ, осъществявайки мащабна обиколка на американския пазар тази седмица. Въпреки че някои предполагат, че Alibaba може потенциално да се превърне в пряк конкурент на Amazon в Щатите, други остават скептични за подобно развитие на нещата.

Ma обаче подчерта, че неговата компания не е аналогична на интернет гиганта на Джеф Безос.

"От гледна точка на Америка Amazon може би е единственият бизнес модел за електронна търговия, но ние сме различни", каза той, като обясни, че Alibaba не купува, продава или дори доставя продукти, нито пък разполага със складове.

Вместо това Ma вижда Alibaba в помощ на малките предприятия, които търсят успех на глобалния дигитален пазар, като призова и американските фирми да се включат.

"Ние имаме голямо уважение към eBay и Amazon, но виждам като възможност и стратегия за нас да помогнем на малкия бизнес в Америка да отиде в Китай и продава своите продукти там", каза той, добавяйки, че китайската средна класа продължава да расте.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ: Европейска военна мисия няма да възпре Тръмп от стремежа му да поеме контрол над Гренландия

САЩ: Европейска военна мисия няма да възпре Тръмп от стремежа му да поеме контрол над Гренландия

Междувременно премиерът на Гренландия Йенс-Фредерик Нилсен подчерта, че „диалогът и дипломацията са правилният път напред“, като приветства факта, че вече е започнал „диалог“.

Мария Корина Мачадо не каза дали е дала Нобеловата си награда на Тръмп

Мария Корина Мачадо не каза дали е дала Нобеловата си награда на Тръмп

По-късно днес опозиционната лидера ще се срещне в Конгреса с американски сенатори.

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

"В Иран Русия за пореден път се омаза до темето в кръв и стана съучастник в масови убийства", казва той