В Китай в експлоатация беше пусната най-голямата в света магистрала в пустиня. Тя се намира във Вътрешна Монголия, Северен Китай. С дължина от 900 км тя свързва окръг Линхе с Баигеда. Магистралата е част от проект за свързването на Пекин с Урумчи в Синдзян-уйгурският автономен регион, предаде държавната телевизияCCTV.
След завършването на проекта, общата му дължина на пътя ще бъде над две хиляди километра. Магистралата Пекин – Урумчи трябва да бъде пусната в експлоатация следващия юни. Тя ще помогне за съкращаване на времето за пътуване между двата града с около десетина часа. Магистралата е част от китайската пътна инициатива, планът е да се построи път свързващ Азия с Европа, който да достига до холандския град Ротердам.
Още от Свят
Революционната гвардия на Иран: Ударихме военните бази на САЩ в Бахрейн и Кувейт
Гвардията твърди, че е поразила „ключова инфраструктура и съоръжения" в американските бази Арифджан и Али ал Салем в Кувейт, както и Джуфейр и Шейх Иса в Бахрейн, с ракети и дронове
САЩ нанесоха нови удари по Иран, Тръмп обяви край на примирието
Новите атаки вече доведоха до поскъпване на петрола. Към 00:54 часа по Гринуич фючърсите на сорта Brent нараснаха с около 1% до 78,80 долара за барел
19FortyFive: Путин ще трябва да признае реалността – Русия вече загуби стратегически войната
Експертът предупреждава, че Кремъл вероятно ще продължи опитите за дестабилизация, заплахи и психологически натиск