Няма съмнения, че македонският премиер Никола Груевски до утре ще си подаде оставка. Това е заяви европейският посредник в преговорите между управляващите и опозицията Питер Ванхоуте, предаде електронното издание НОВА.
Според Ванхуоте, Груевски ще спази задълженията, произлезли от договора за преодоляване на политическата криза и най-късно до утре ще си подаде оставка. Европейският дипломат е изразил надежда и че днес ще бъдат решени останалите два въпроса от договора – реформи в медиите и разчистване на избирателните списъци.
Още от Свят
ЕК: Бюджет 2026 на България предпоставя по-висок ръст на нетните разходи, следим много внимателно ситуацията
Днес Държавен вестник публикува бюджета, с което той стана факт
Защо Wildberries се превърна в новата военна цел на Украйна?
Според Business Insider част от търговците във Wildberries предлагат и тактическо оборудване, стоки с двойна употреба и компоненти за безпилотни летателни апарати
Украйна удари 4 танкера от руския сенчент флот и база за военоморски дронове в Крим
Безпилотни системи нанесоха удари по четири кораба на руския скрит флот и база за военноморски дронове в Крим