8 Април, 2026

Найджъл Фарадж: Комунизмът превърна българите в престъпници

Найджъл Фарадж: Комунизмът превърна българите в престъпници

 

България и Румъния не са се възстановили все още от комунистическият валяк и идването им във Великобритания е икономическа лудост, твърди Фарадж.

"Дискриминираните в собствените си държави често са имали ограничен достъп до законна работа, за да живеят почтено, и са се обърнали към престъпността с цел да оцелеят. И не се съмнявайте от това, мнозина ще донесат този начин на живот със себе си във Великобритания" , допълни той. 

Скандалният британски евродепутат, станал известен наскоро със страховете си, че след 2014 година българите могат да се преселят във Великобритания, посетил копторите в циганското гето "Факултета", където видял мизерията и бедността на тамошните обитатели.

След посещението си в България и Румъния разбира наплива на имигранти от двете държави за Великобритания.

“Всеки посетил тези места разбира защо много хора искат да дойдат във Великобритания. Той ще разбере мъчителната бедност и дискриминацията, с която хората на ръба на балканското общество се сблъскват. Той ще разбере как Великобритания, със своята лесна за достъп социална система, ще изглежда като приемлива възможност“ , съобщава британския депутат.

По покана на румънския парламент, през декември 2006, той посещава и Румъния, по това време се обсъждаше въпроса за присъединяването на северната ни съседка към Европейския съюз.

„Стоях в калта на уличен пазар и разговарях с местните. Беше ясно, че мнозина искат да дойдат във Великобритания. И много от тях вече го направиха", казва още Фарадж в статията.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп обмисля молба за удължаване на ултиматума към Иран, искат отстраняването му

Тръмп обмисля молба за удължаване на ултиматума към Иран, искат отстраняването му

Искането е отправено от пакистанския министър-председател Шехбаз Шариф чрез публикация в социалната мрежа X. В нея той подчертава, че усилията за разрешаване на кризата напредват „стабилно, уверено и мощно“, като призовава и Иран да отвори Ормузкия проток за същия период

Китайски ИИ насочва в реално време иранските ракети към американските бази в Близкия изток

Китайски ИИ насочва в реално време иранските ракети към американските бази в Близкия изток

Системата автоматично разпознава и маркира обекти, което позволява идентифицирането на военните обекти и техника на САЩ за минути, а не часове

Италия: Войната с Иран застрашава глобалното лидерство на САЩ! Не сме роби

Италия: Войната с Иран застрашава глобалното лидерство на САЩ! Не сме роби

В интервюто за „Corriere della Sera" Крозето отиде още по-далеч, предупреждавайки, че конфликтът може да придобие още по-заплашителни измерения. Той припомни ядрените бомбардировки на Япония от 1945 г.