"Според данни на Европейската комисия по здравеопазване в следващите 20 години ще има недостиг на 1 милион медицински специалисти. Т.е. в следващите години най-търсената професия в ЕС ще е тази свързана със здравеопазването, не само у нас има ще има недостиг", съобщи акушер-гинекологът д-р Димитър Ленков, информира БНТ.
"Недостигът е попълван от страните от бившия соц лагер, защото вямаме кадрова държавна политика у нас в областта на здравеопазването.", отбеляза той.
"Не само заплатата е основната причина за напускане", обясни акушер-гинекологът д-р Димитър Ленков.
Той смята, че получаването на специализацията е другото, което кара младите лекари да напускат страната ни, понеже е много сложно да се получи тази специализация.
Ленков коментира и че няма правилно финансиране в сферата на здравеопазването.
Фактор
"Недостигът е попълван от страните от бившия соц лагер, защото вямаме кадрова държавна политика у нас в областта на здравеопазването.", отбеляза той.
"Не само заплатата е основната причина за напускане", обясни акушер-гинекологът д-р Димитър Ленков.
Той смята, че получаването на специализацията е другото, което кара младите лекари да напускат страната ни, понеже е много сложно да се получи тази специализация.
Ленков коментира и че няма правилно финансиране в сферата на здравеопазването.
Още от Свят
Ходовете на посредниците за разхлабване на хватката между САЩ, Иран, Израел и Ливан
Споразумението отваря Ормузкия проток, поставя началото на преговори за ядрената програма на Иран. Но след боевете през последните два дни Иран обяви в събота, че е затворил водния път и заяви, че ще съсредоточи преговорите върху разрешаването на ситуацията в Ливан.
На 100 години почина "Маестрото" - бившият председател на американския Федерален резерв
Дългогодишният председател на Федералния резерв Алън Грийнспан се превърна в един от най-влиятелните икономически политици на своята епоха
Business Insider: Крим в изолация – ударите с дронове нарушават логистиката на полуострова
В Севастопол, където живеят около 580 хиляди души и са разположени ключови руски военни бази, местната окупационна администрация също обяви вечерни ограничения за работата на обществения транспорт, търговските обекти и заведенията за хранене.