24 Юни, 2026

Нефтът под 40 долара, рублата пада още

Нефтът под 40 долара, рублата пада още

Цената на септемврийските фючърси на петрол в Лондон слезе под 49 долара за барел, ден, след като бе премината и психологическата граница от 50 долара, стана ясно от публикувана информация от ICE. Понижението за ден е 1.55%, а най-ниската достигната цена за сорта Brent е 48.95 долара за барел. В Ню Йорк тенденцията е същата - понижение с 1.05% и най-ниска цена за сорт WTI 44.19 долара за барел.

Най-потърпевша от понижаването на цените на петрола е Русия, след като днес там официално бе обявен спад от над 40% на приходите от продажба на нефт за първите шест месеца на 2015 година. 

Руската „Промсвязбанк” прогнозира, че доларът ще се разменя до седмица за 65 рубли, а еврото- за 72 рубли.

От началото на май досега рублата е поевтиняла с 25% спрямо еврото и с 28% спрямо долара. 

Сподели:
Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове

Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление

Зеленски: Релейните станции в Беларус, които насочваха руските атаки срещу Украйна, вече не работят

Зеленски: Релейните станции в Беларус, които насочваха руските атаки срещу Украйна, вече не работят

През последните месеци Зеленски предупреди, че Москва възнамерява да въвлече Минск по-дълбоко във войната си срещу Украйна

Reuters: "Държавата-бензиностанция" Русия вече е в дефицит, иска да купи бензин от Казахстан

Reuters: "Държавата-бензиностанция" Русия вече е в дефицит, иска да купи бензин от Казахстан

Става дума за закупуване на около 50 000 тона бензин АИ-92

Коментари (0)