Неизвестен хакер се е сдобил с паролите на над 100 милиона потребители на LinkedIn, предаде ТАСС, като се позова на едноименната американска компания - собственик на социалната мрежа за делови контакти в интернет.
Личната информация била открадната още през 2012 г. Тогава от LinkedIn съобщиха за около 6,5 милиона откраднати пароли. От компанията обаче казаха вчера, че истинската бройка е от порядъка на 117 милиона.
LinkedIn обеща да предприеме незабавно мерки за анулиране на компрометираните пароли и призова засегнатите потребители да си направят нови. Според списание "Форбс" хакерът искал да продаде откраднатата информация само за 5 биткойна, или 2200 долара. Не се уточнява дали се е намерил купувач. Около 400 милиона души от цял свят имат акаунти в LinkedIn. Базираната в Калифорния компания е с приблизително 20 милиарда долара капитализация на Нюйоркската борса.
Още от Свят
Defense Express: Украйна вероятно вече използва ракети ERAM с обсег над 930 км.
AGM-188A Rusty Dagger е оборудвана с турбореактивен двигател, който ѝ позволява да поддържа висока дозвукова скорост по целия маршрут към целта
Антикорупционният орган: От правителството на Орбан трябва да бъдат разследвани за изчезнали милиарди от ЕС
Правителството е похарчило около 10 милиарда евро за три фирми през последните четири години
Бивш външен министър на Русия: За САЩ настъпи най-добрият момент да принудят Путин да прекрати войната
„Путин е безмилостен, но не е самоубиец. Той много по-вероятно ще запази властта си над Русия в международно признатите ѝ граници, отколкото да рискува да предизвика катастрофа с екзистенциални мащаби“, пише Андрей Козирев п