19 Август, 2026

Нетаняху се ядоса на "двойните стандарти" на Европа

Нетаняху се ядоса на "двойните стандарти" на Европа
Бенямин Нетаняху

Той се закани да представи без страх "цялата истина" за свещения град

Израелският премиер Бенямин Нетаняху остро разкритикува лицемерието и двойния стандарт на Европейския съюз по повод Йерусалим, след като американският президент Доналд Тръмп призна Ерусалим за столица на Израел. Това предизвика негативни реакции по цял свят, а в свещения град се стигна и до сблъсъци.

„Макар че уважавам Европа, не съм готов да приема двоен стандарт от нея. Чувам гласове оттам, които осъждат историческото изявление на президента Доналд Тръмп, но не съм чул осъждане на ракетите, изстреляни срещу Израел, или на ужасното подстрекателство срещу него", коментира Нетаняху.

Снощи Нетаняху замина на двудневно посещение в Париж и Брюксел и се закани, че ще представи „истината на Израел без страх и с високо вдигната глава".

Междувременно министрите на външните работи на страните от Арабската лига призоваха САЩ да се откажат от решението да признаят Йрусалим като столица на Израел. Според тях това е опасно нарушение на международното право, което няма юридическа тежест и е невалидно.
Сподели:
Зеленски посочи главната задача пред новия министър на отбраната

Зеленски посочи главната задача пред новия министър на отбраната

Държавният глава добави, че очаква Министерството на отбраната да разшири възможностите за използване на украинските високоточни удари, съвместно с производителите на украинско оръжие да осигури повече възможности за защита на украинското небе

Руски самолет е навлязъл в България откъм Черно море

Руски самолет е навлязъл в България откъм Черно море

Източници от МВнР съобщиха, че полетът е съгласуван с всички отговорни институции и има издадено разрешение за оказване на помощ при пожари в Сърбия

Тръмп: Планирам да се срещна с Ким Чен-ун

Тръмп: Планирам да се срещна с Ким Чен-ун

По време на първия мандат на Тръмп Ким го нарече "побъркан старец" и заплаши, че разполага с "ядрен бутон" на бюрото си

Коментари (0)