12 Януари, 2026

New Europe: Барак Обама отива на Балканите

New Europe: Барак Обама отива на Балканите

 Много е вероятно президентът на САЩ за дойде на официално посещение на Балканите до края на годината, твърдят чуждестранни медии. Не при нас, а при съседите от Гърция. А може да реши да прескочи и до София, нали сме стратегически партньор. Информацията засега е неофициална.

Появили са се слухове във Вашингтон, че  Барак Обама може да посети Атина в средата на ноември, макар и да няма все още официално потвърждение за това, пише NewEurope.
Един от отворените въпроси е защо данните за това посещение са „изтекли“ едва сега, след като лидерът на опозицията в страната Кирякос Митсотакис от партията „Нова демокрация“ посети САЩ.
Президентът Обама не е посещавал Гърция по време на своите два мандата. Посещението му в Гърция, дори и в ролята на президент с изтичащ мандат, може да донесе политически ползи за Демократическата партия на САЩ преди изборите в страната от 8 ноември, стига тя да бъде обявена преди тази дата.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп е отворен за среща с временния лидер на Венецуела

Тръмп е отворен за среща с временния лидер на Венецуела

Американски пратеници посетиха Каракас на 9 януари, за да обсъдят повторното отваряне на посолството на Съединените щати там

Тръмп: Лидерите на Иран се обадиха, искат среща, готови са да преговарят

Тръмп: Лидерите на Иран се обадиха, искат среща, готови са да преговарят

Според президента на САЩ може да се наложи да се действа още преди да има среща и да се пристъпи към преговори

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

Вероятно става въпрос за тестване на напълно нова разработка в реални условия