5 Февруари, 2026

Николай Младенов става пратеник на ООН за Близкия изток

Николай Младенов става пратеник на ООН за Близкия изток

Съветът за сигурност към Организацията на обединените нации (ООН) е одобрил назначаването на бившия външен министър Николай Младенов за специален пратеник на световната организация за Близкия изток. Предложението е внесено от генералния секретар на организацията Бан Ки Мун и срещу него не е възразила нито една от 15-те страни-членки на Съвета, съобщава "Франс прес".

Българският дипломат заменя на поста холандеца Роберт Сери. Назначението му идва в момент, белязан от предизвикателства около "Ислямска държава" и трудностите пред мирния процес между израелци и палестинци, пише изданието. В момента Младенов е специален пратеник на ООН за Ирак.

Сподели:

Коментари (0)

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

ВСУ удариха стратегическия полигон Капустин Яр

Смята се, че Русия изстрелва ракетата със среден радиус на действие „Орешник“ оттам, за да атакува граждански и военни цели в Украйна. Такава ракета бе изстреляна в района на Лвов

Зеленски: Свикнал съм със заплахите за живота ми, Путин се страхува само от Тръмп

Зеленски: Свикнал съм със заплахите за живота ми, Путин се страхува само от Тръмп

"Русия вече се е опитвала да ме елиминира няколко пъти. Вече не чувствам страха, който беше в началото на войната. Свикнал съм с него - това е част от живота ми.“

Наводнения в Южна Испания, река отнесе жена, спасила куче от водите

Наводнения в Южна Испания, река отнесе жена, спасила куче от водите

Затруднено е движението по повече от 150 пътни отсечки заради наводнени участъци. В операцията по издирването на жената, изчезнала снощи, са включени служители на Гражданската гвардия, планински спасители и водолази.