5 Декември, 2025

Нобелиската Малала Юзуфсай сред най-влиятелните тийнейджъри в света

Нобелиската Малала Юзуфсай сред най-влиятелните тийнейджъри в света

Списание "Тайм" обяви своя списък на 25-те най-влиятелни тийнейджъри. Дъщерите на американския президент Барак Обама - 13-годишната Саша и 16-годишната Малия, са част от списъка на изданието. В него влиза и 17-годишната . Тя е родена в Пакистан и беше простреляна от талибаните, тъй като защитава правото на момичетата да получават образование. Преди дни Малала получи Нобелова награда за мир.

Сред останалите тийнейджъри, включени в списъка на "Тайм", са изпълнителите Лорд, Остин Махоун и Беки Джи, актьорите Клои Грейс Мориц и Джейдън Смит, както и активистите за човешки права Джаз Дженингс и Джошуа Уонг. 20 от общо 25-те най влиятелни тийнейджъри са момичета, отбелязват световните медии.

Списание "Ескуайър" обяви актрисата Пенелопе Крус за най-сексапилната жива жена в света. По този начин тя стана 11-ата носителка на титлата, присъждана преди на красавици като Анджелина Джоли, Холи Бери, Риана, Чарлийз Терон и Скарлет Йохансон.

40-годишната Пенелопе Крус заяви в интервю за списанието, че като млада е проявявала интерес предимно към драмата, но сега по-малко от всякога изпитва привличане към този жанр. Актрисата отказва да говори за съпруга си - актьора Хавиер Бардем, както и за двете им деца, заявявайки "това е лична тема".

Сподели:

Коментари (0)

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

"Украйна е най-важният външнополитически и хуманитарен приоритет на Швеция и затова правителството ще увеличи помощта."

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично