Заплахата в Санкт Петербург остава. Три станции на метрото - „Сенная площадь", „Садовая" и „Спасская" и днес бяха затворени, а причината е постъпил анонимен сигнал, предаде ТАСС.
„Станциите за затворени след анонимно съобщение", пише в официално заявление на службата на метрото.
Както е известно в 3 април в метрото на Санкт Петербург между станциите „Технологический институт" и "Сенная площадь" избухна взрив, при който загинаха 14 души.
Вчера отново имаше сигнал за бомба, който временно затвори две от станциите, а по-късно стана ясно, че сапьори са обезвредили взривно устройство в пожарогасител.
Този път заплахата обаче явно се оказа фалшива. Трите станиции бързо бяха отворена, след като спецслужбите провериха сигнала и беше обявено, "че опасни предмети не са били намерени
Още от Свят
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
The Telegraph: Путин осъзнава, че губи – британски експерт посочи ключов признак
САЩ: Тръмп иска войната в Украйна да приключи, за да бъде сложен край на безсмисленото кръвопролитие
"Kоренът на проблема е, че руският президент Владимир Путин е идеологически обвързан с враждебността си към Съединените щати и Запада. “, смята журналистка
Foreign Policy: Украйна не изолира Крим без причина – подготвя се контранастъпление
Анализаторът от американския Институт за изследване на войната Джордж Барос смята, че Украйна в момента създава възможно най-благоприятните условия за бъдещи настъпателни действия