Броят на жертвите е неизвестен
САЩ са нанесли нов удар по позициите на Асад, както и на техните ирански и руски съюзници, съобщава "Euphrate Post"
Според данни на "Euphrate Post", атаката е била срещу позиции на десния бряг на Ефрат в Дейр Зор.
Изданието твърдо, че има десетки руски наемници.
Кюрдски източници са съобщили, че в нарушение на договореностите руснаците и военните части на Асад са пресекли Ефрат и са започнали да се хсъсредоточават в района на Хишам и Марат.
За последния месец и половина това е трети случай на сблъсъци между американски, руски наемнически и сирийски държавни военни части.
Още от Свят
Нетаняху прие Къшнър и Младенов в Израел; разговорите продължават вече 3 часа
САЩ настояват Израел да одобри плана за постигане на мир в Газа
Руски топ икономист: Русия се връща в 90-те, катастрофата на икономиката е неизбежна
„Расте една беда, която се нарича дебиторска задлъжнялост. Казано просто – не ви плащат за това, което сте продали“, обяснява Игор Липсиц
Готов ли е Путин да плати с главата на Асад за базите в Сирия?
Сирия няма да стане васал на нито една от регионалните държави - нито на Турция, нито на ОАЕ, нито на Саудитска Арабия, като при това зависимостта й от Русия ще намалява все повече