Турция е задържала 40 войници във военновъздушна база в град Коня като част от разследването на неуспешния опит за военен преврат през юли, съобщават турски медии, цитирани от Ройтерс.
Издадени са заповеди за задържането на още 47 войници в Коня, отбелязва частната агенция "Доган".
Това е третата вълна срещу заподозрени последователи на ислямския проповедник Фетхулла Гюлен, който е обвиняван от правителството, че стои зад неуспешния пуч, пояснява Ройтерс.
Повече от 32 хиляди души все още са в ареста, а около 100 хиляди държавни служители, военнослужещи и други са уволнени заради връзки с мрежата на Гюлен, който отрича да има някакво участие.
Още от Свят
Украйна отправи призив към партньорите си след нов масиран ракетен удар по Киев
Това е второто мащабно нападение срещу столицата през тази седмица, след като в четвъртък загинаха девет души. Убити бяха и шестима членове на едно семейство от село край Кривой Рог
Иранският външен министър: Ще атакуваме енергийни обекти на други държави, ако...
В разговор с началника на пакистанската армия фелдмаршал Асим Мунир и с турския външен министър Хакан Фидан, Арагчи заяви, че Иран ще отговори решително на всяка „агресия“
ISW: Руското настъпление се провали
Според Института продължаващите украински контраатаки, кампанията с удари на средна дистанция и доминирането на украинските безпилотни системи продължават да ограничават темповете на руското настъпление