19 Март, 2026

Нови расови безредици в САЩ, 71 арестувани

Нови расови безредици в САЩ, 71 арестувани

Властите арестуваха 71 души за отказ да се разпръснат, а някои от тях влязоха в схватка с блюстителите на реда.

Инцидентът, който подпали искрата на поредния расов бунт в САЩ, е от 29 ноември 2012 г. Тогава Тимъти Ръсел (43 г.) и Малиса Уилямс (30 г.) минават покрай полицейско управление с шевролета си, форсирайки двигателя. Старата машина издава силен звук, подобен на гърмеж от огнестрелно оръжие, и 62 полицейски автомобила се впускат в бясна гонитба с над 150 км/ч. След 20-минутно преследване бегълците са настигнати и 13 полицаи поразяват колата им със 137 куршума за 18 секунди.

На съд е изправен само един от тях - Майкъл Брило, защото скочил на предния капак на шевролета и изпразнил цял пълнител през предното стъкло. Разследването установява, че 49 от 137 куршума са на Брило и че чернокожите не са били въоръжени. Ръсел бил поразен с 23 куршума, а Уилямс - с 24.

В събота обаче съдът го оправда, тъй като прокуратурата не била доказала, че именно неговите куршуми са причинили смъртта на Ръсел и Уилямс. “Този изверг да не си мисли, че се е отървал, Господ ще има последната дума”, заяви сестрата на Ръсел - Мишел.

Сподели:

Коментари (0)

Доналд Тръмп заплаши да унищожи „Южен Парс", цените на петрол отново скочиха

Доналд Тръмп заплаши да унищожи „Южен Парс", цените на петрол отново скочиха

Техеран е провел серия от атаки срещу енергийни обекти в Залива - включително срещу огромното LNG съоръжение Рас Лафан на Катар - в отговор на израелски удар

Арабски държави осъдиха Иран, Саудитска Арабия: Ще отвърнем адекватно на ескалацията

Арабски държави осъдиха Иран, Саудитска Арабия: Ще отвърнем адекватно на ескалацията

Саудитска Арабия си запазва правото да предприеме военни действия срещу Иран, обяви в четвъртък външният министър принц Фейсал бин Фархан след среща в Рияд на министри от около дузина арабски и ислямски страни

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Пропагандист на Кремъл взриви руснаците: Путин е военен престъпник и крадец

Иля Ремесло подкрепяше войната срещу Украйна, но се разочарова от Путин. За последен път толкова открито диктаторът в Русия беше критикуван от Игор Гиркин-Стрелков и Алексей Навални.