Ново напрежение е възникнало в ранния следобед между мигранти и полиция край мигрантския лагер Диавата близо до Солун, съобщава "Катимерини".
Някои от мигрантите, броят на които вече достига до 2000, са събрали нещата си и са се опитали да пробият полицейския кордон. Начело на опита е застанал алжирец в инвалидна количка.
Полицейските сили за борба с масовите безредици са използвали сълзотворен газ и зашеметяващи гранати, за да ги отблъснат.
От снощи стотици мигранти се събират край Солун. Те твърдят, че се събират в отговор на анонимен призив в социалните мрежи да тръгнат към границата със Северна Македония, която се намира на 60 километра от там, за да продължат към Западна Европа. Сблъсъци между мигранти и полицията имаше и днес сутринта.
След последния си неуспешен опит да пробият кордона, мигрантите са тръгнали в обратна посока и са запалили пространство със сухи треви.
Участващите в безредиците край Солун викат на английски и на гръцки призиви към Гърция да отвори границите.
В Атина група от около 50 мигранти седнаха на релсите на централната гара в града и викаха "Германия!" и "Отворете границите!", съобщи Ройтерс.


Коментари (0)