20 Март, 2026

Новият брой на „Тайм“: Как олигарсите на Путин влязоха в обкръжението на Тръмп

Новият брой на „Тайм“: Как олигарсите на Путин влязоха в обкръжението на Тръмп

Редакторът Дан Стюарт публикува в Twitter корицата със заглавие: „Цялото царско войнство“

Американското списание Time публикува корицата на броя, който ще излезе през октомври. На колажа има матрьошки с образите на американския президент Доналд Тръмп, на руския – Владимир Путин, а също и на бившия ръководител на кампанията на Тръмп Пол Манафорт и на руския олигарх Олег Дерипаска.

Корицата публикува в Twitter редакторът Дан Стюарт. Заглавието е "All the Czar's Men" – „Цялото царско войнство“, по аналогия с прочутия роман на Робърт Пен Уорън „Цялото кралско войнство“.

Стюърт посочва, че в броя ще има статия от Саймън Шустер "Как олигарсите на Путин влязоха в екипа на Тръмп" (How Putin's oligarchs gоt inside the Trump team), посветена на кръга олигарси около Путин, а американските медии пишат, че основната тема ще бъдат руско-американските отношения по време на президентските избори в САЩ през 2016.

В момента предполагаемата руска намеса в празидентските избори в САЩ се разследва от специалния прокурор Робърт Мюлер, а Пол Манафорт се призна за виновен по редица обвинения, включително пране на пари и данъчни престъпления и се съгласи да сътрудничи, за да избегне още обвинения.
Сподели:

Коментари (0)

Иран заплаши с атаки срещу туристически и развлекателни обекти по целия свят

Иран заплаши с атаки срещу туристически и развлекателни обекти по целия свят

Ттова се случва на фона на продължаващите вече почти три седмици удари на САЩ и Израел, които доведоха до гибелта на редица високопоставени ирански лидери

 Доклад: Турция е единствената "несвободна"  сред балканските страни

Доклад: Турция е единствената "несвободна" сред балканските страни

Общо седем страни на полуострова са регистрирали спад спрямо миналогодишния доклад на "Фрийдъм хаус", като най-голям той е при България и Сърбия - с три точки.

Моджтаба Хаменей:  Иранците нанесоха на врага съкрушителен удар

Моджтаба Хаменей: Иранците нанесоха на врага съкрушителен удар

Израел обвини Техеран в „атака срещу светите места“ в Йерусалим, след като експлозия е образувала кратер в Стария град на няколкостотин метра от джамията „Ал-Акса“, Стената на плача и църквата „Свети гроб“.