Дни преди военния парад на 9 май Министерството на отбраната на Русия разпространи изображения на част от най-новата бойна техника, която ще премине на Червения площад.
Сред тях за пръв път се вижда как изглежда средният танк "Армата", в който екипажът е в специална подсилена капсула, а в купола няма хора и той се управлява от хората, защитени от корпуса. Досега този танк бе показван само с прикрита от брезент горна част.
Другата техника, която според отбранителното ведомство се вижда за пръв път, са бойната машина "Армата", самоходната артилерийска установка "Коалиция-СВ", подвижният противотанков комплекс "Корнет-Д", бойната машина на пехотата "Курганец-25" и бронетранспортьорът "Курганец-25".
Като цяло, за парада на 9 май е предвидено да маршируват над 16 500 военни и да преминат 194 единици бойна техника и 143 самолета и хеликоптера.
Още от Свят
Тръмп разпореди знамената да бъдат спуснати наполовина в памет на сенатор Линдзи Греъм
"В памет на забележителния живот и постижения на сенатор Линдзи Греъм, мой скъп приятел и наистина велик човек"
САЩ и още 12 държави отхвърлиха претенциите на Пекин в Южнокитайско море - напомниха за решение от Хага
Освен от САЩ декларацията е подписана от Филипините, Япония, Канада, Австралия, Нова Зеландия, Великобритания, Германия, Италия, Естония, Литва, Латвия, Румъния и Словения
Новият парламент на Сирия се събра на първо заседание - 19 месеца след падането на Асад
Президентът Шараа определи парламента като „платформа за истина и справедливост“