Няма информация за загинали или ранени българи в Непал след земетресението. Това каза посланикът на България в Делхи Петко Дойков пред БНТ. Вече е установена връзка с почетния ни консул в Катманду. Той обясни, че връзка с него не била осъществена досега, защото нямало къде да си зареди батерията на телефона. Консулът съобщил, че ситуацията в столицата се подобрява, след като било пуснато електричеството.
„Действително повечето хора се настаняват в палатки с цел по-голяма безопасност“, каза Дойков. Той има информация за българка, намираща се на летището. Полетите от и за Непал са възстановени, но се провеждат с голямо закъснение. „Със сигурност можем да знаем за сънародниците ни, които са тук, само ако са се записали в регистрите ни. До момента категорично можем да твърдим, че двама български граждани са напуснали Непал. Не знаем за българи, с които да не е установен контакт“, каза Дойков. Сънародниците ни в Непал са предимно туристи. Няма данни за постоянно пребиваващи. Посланикът каза още, че се разчита и на медиите да се разбере колко човека се намират в бедстващата държава
Още от Свят
Израел изненадващо удари в Южен Ливан
Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан
Европа попадна в капана на жегата, огненият фронт се движи към Балканите
Горещата вълна ще достигне своя пик през уикенда, като в някои части на континента термометрите ще надхвърлят 40 градуса
Разрив на върха в Полша: Сикорски разкритикува Навроцки заради Зеленски
Варшава не е лишила официално Зеленски от Ордена на Белия орел