23 Март, 2026

Няма терористи сред пътниците на катастрофиралия египетски самолет

Няма терористи сред пътниците на катастрофиралия египетски самолет

Катастрофата на самолета на египетските авиолинии продължава да бъде обвита в мистерия. Новината, че са открити черните кутии на машината, не беше потвърдена от египетските власти. Четвърти ден продължава издирването на останки от разбилата се в Средиземно море машина. 

На борда на полет ем ес 804 от Париж за Кайро имаше 66 души - всички те загинаха.

Техническа грешка или атентат - следователите продължават да не могат да отговорят на този въпрос. Все още няма потвърждение, че действително са открити черните кутии на самолета, както беше съобщено вчера, а само те могат да дадат отговори за причината за катастрофата.

Запис от разговор между пилота и швейцарски диспечер, в момента, в който самолета прелита над Цюрих:

"Всичко е наред, летите на правилната височина", казват от летището. В този момент все още няма никакви индикации, че на борда на самолета има някакъв проблем.

"Няма начин да не бъдат открити черните кутии - има специална технология, с която се издирват под вода. Само когато научим какво са записали те, ще можем да правим някакви заключения за причините за трагедията, заяви Мохамед Замзам", служител на Египетските авиолинии:

Продължава анализът на всички сигнали от машината, както и на документацията на екипажа и пасажерите. Новината, че на борда на самолета е имало дим няколко минути, преди той да изчезне, също не дава ясна индикация каква е била причината за аварията - бомба или техническа неизправност. 

Френският външен министър Жан-Марк Еро заяви, че нито една от хипотезите не може да бъде отхвърлена.

Сред пътниците или екипажа няма хора от черните списъци на  терористи. Засега нито една екстремистка групировка не е поела отговорност за катастрофата.

Роднините на загиналите ще получат обезщетения в размер на между 150 и 175 000 долара, ако се окаже, че авиокомпанията не е предприела всички мерки за предотвратяване на катастрофата.

Сподели:

Коментари (0)

Мелони и Таяни: Суверенният народ се изказа и ние се прекланяме пред волята му

Мелони и Таяни: Суверенният народ се изказа и ние се прекланяме пред волята му

"Уважаваме решението на италианците", продължаваме напред", заяви тя във видеобръщение

 Фридрих Мерц: Оставам ангажиран с програмата за реформи на правителството си

Фридрих Мерц: Оставам ангажиран с програмата за реформи на правителството си

Вчера ГСДП претърпя болезнено поражение от Християндемократическия съюз (ХДС) на Мерц и сдаде властта в Райнланд-Пфалц след 35-годишно управление

Турция може да бъде разделена на две вследствие на сеизмична активност

Турция може да бъде разделена на две вследствие на сеизмична активност

Подобно изследване бива представено за първи път, а според проф. Кутолгу е възможно линията на напрежение, която има формата на буква „S”, да се е обособила за период от 4,5 млн. години