Американският президент получил дарение от над 400 млн. долара, посочва изданието
Американският президент Доналд Тръмп е получил над 400 милиона долара от родителите си, като им помагал да укриват доходи, разкрива разследване на в. „Ню Йорк таймс”.
Според изданието Тръмп създавал параван с четиримата си братя и сестри, за да прикрие милиони долари, получени от бизнеса с недвижими имоти на баща им Фред Тръмп.
По оценки на вестника децата на Тръмп – старши са получили от родителите си сума, „съществено надхвърляща един милиард долара” под формата на дарения.
Данъчната служба на Ню Йорк съобщи, че проверява информацията на „Ню Йорк таймс”.
Самият Тръмп не е коментирал твърденията на изданието.
„Ако те са декларирали по-ниска стойност на даренията, значи са платили по-малки данъци. Това би представлявало интерес за данъчната служба на Ню Йорк, както и за федералните данъчни власти”, каза Бет Шпиро Кауфман, бивш служител на финансовото министерство на САЩ.
Още от Свят
Таяни: Италия престава да отговаря на нападките на Тръмп
"Имаме американски президент, който обича да провокира, особено в социалните мрежи"
WSJ: Иранската революционна гвардия изстреля ракети по 2 кораба край Ормуз
Атаките идват, докато иранците скърбят за аятолах Али Хаменей, бившия върховен лидер, убит в началото на войната в Иран и след засилени заплахи от страна на мощната паравоенна сила, която подкопава преговорите и предупреждава корабите да не преминават през водния път
„Украинска правда“: Откриха тялото на заподозряната за атентата в Монако
За Березовска беше издадена червена бюлетина на Интерпол по обвинения в опит за убийство, поставяне на взривно устройство на обществено място