"Въпросът, който ми се ще да задам днес е друг: Кой и защо трансформира преди няколко години дългът на Гърция към частни банки в публичен дълг на Еврозоната, т.е. - в дълг на стотици милиони обикновени немци, французи, словаци и естонци? Защо европейските банкери отново разтовариха собствената си отговорност - те са отпускали кредитите - върху публичните институции на Европа, т.е. - върху европейските граждани?", пита Минчев.
Гръцкият премиер Алексис Ципрас също не е оптимист. Според него наложените от Еврозоната мерки неминуемо ще доведат до нова икономическа рецесия в Гърция.
Въпреки това Ципрас коментира, че финансовият пакет за 35 милиарда евро в подкрепа на икономическия растеж и преструктурирането на дълга ще накарат финансовите пазари да разберат, че сценарият Grexit е вече в историята.
Още от Свят
Иранците напуснаха преговорите след като Тръмп поиска Техеран да усмири "Хизбула" - или САЩ подновяват атаките
Иранските представители са напуснали сградата на преговорите след среща с катарската делегация
Пожар на гръцкия остров Сирос, властите инструктираха жителите на застрашен район да се евакуират
Хората са насочени към столицата на острова Ермуполи
Туск за напрежението между полски и украински политици: Стратегическа грешка, вреди и на двете страни
„В разговори с моите европейски партньори се стремя да минимизирам загубите и да намаля напрежението"