20 Август, 2026

Обама идва в Европа за последната си среща на върха на НАТО като президент

Обама идва в Европа за последната си среща на върха на НАТО като президент

Американският президент Барак Обама ще пътува за Полша и Испания следващия месец, предадоха световните агенции. Белият дом заяви, че Обама ще бъде от 7 до 9 юли в Полша, където ще присъства на среща на върха на НАТО - последното му такова участие като президент на САЩ - и ще проведе двустранни разговори с полски лидери, включително президента Анджей Дуда. Във Варшава Обама планира да се срещне също с председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер и председателя на Европейския съвет Доналд Туск, за да обсъди борбата с тероризма, въпроса с бежанците и икономиката. Пресслужбата на Съвета на Европейския съюз заяви, че Юнкер и Туск ще разговарят с Обама в кулоарите на срещата на НАТО, която ще се състои на 8-9 юли. След това Обама ще замине за Мадрид, където ще се срещне с испански лидери, включително краля Фелипе Шести и министър-председателя Мариано Рахой, каза Белият дом. Това ще е първото му посещение в Испания като президент на САЩ. То ще продължи от 9 до 11 юли, пише БТА.

Сподели:
Северна Корея изстреля 10 балистични ракети с малък обсег

Северна Корея изстреля 10 балистични ракети с малък обсег

Това е станало само няколко часа след като американският президент Доналд Тръмп заяви, че ще се срещне със севернокорейския лидер Ким Чен Ун

WSJ: Тръмп иска среща на върха със Северна Корея, за която трябва да "ухажва" Ким Чен Ун

WSJ: Тръмп иска среща на върха със Северна Корея, за която трябва да "ухажва" Ким Чен Ун

Американският президент нареди рязко съкращаване на военните учения между САЩ и Южна Корея, дългогодишен дразнител за режима на Ким. В изявление в сряда Пхенян нарече оттеглянето несъществено и оспори възможността за скорошна комуникацията между двамата лидери.

Румънски F-16 унищожи дрон в Черно море до газов проект край границата с България

Румънски F-16 унищожи дрон в Черно море до газов проект край границата с България

За операцията са били вдигнати по тревога два изтребителя. Мястото се намира в изключителната икономическа зона на страната.

Коментари (0)