26 Май, 2026

Обама отправи послание за солидарност за последно

Обама отправи послание за солидарност за последно

Президентът на САЩ Барак Обама отправи послание за солидарност и трансатлантическо сътрудничество по време на последното си посещение като държавен глава в четвъртък в Германия, която е важен търговски партньор и ключов съюзник на НАТО, предава The Star, цитиран от "Фокус". В общо изявление, публикувано в  седмичното бизнес списание Wirtschaftwoche, американският президент и германският канцлер Ангела Меркел подчертаха, че „основата на нашите общи ценности е силна“ дори когато преследваме общи цели по различен път.
Двамата лидери отбелязаха, че търговското споразумение между ЕС и САЩ е най-голямото в света между двама партньори. Обама и Меркел също така посочиха, че трансатлантическото приятелство е помогнало да се подпише споразумението за климата, да се осигури помощ на бежанците по света, да се изгради колективна сигурност чрез НАТО и да се засили глобалната битка срещу терористичната групировка „Ислямска държава".

Сподели:
Върховният лидер на Иран заплаши САЩ: Няма да има безопасно място за вас в региона

Върховният лидер на Иран заплаши САЩ: Няма да има безопасно място за вас в региона

Надеждите за скорошен край на конфликта избледняха, след като Централното командване на САЩ заяви, че е извършило нови удари, предназначени „да защитят нашите войски от заплахи, породени от иранските сили“

Влак се сблъска с училищен автобус в Белгия, ученици и двама възрастни загинаха

Влак се сблъска с училищен автобус в Белгия, ученици и двама възрастни загинаха

Записи от охранителни камери показват, че прелезът, където е станала катастрофата, е бил затворен, предадоха белгийските медии

Европейските посланици отхвърлиха заплахите на Кремъл: Оставаме в Киев!

Европейските посланици отхвърлиха заплахите на Кремъл: Оставаме в Киев!

Дипломатите декларираха, че няма да се съобразят с руското предупреждение да напуснат Украйна и ще останат в града

Коментари (0)