2 Февруари, 2026

Обама се заема с проблемите на ебола

Обама се заема с проблемите на ебола

Барак Обама реши лично да посети централата на федералните Центрове за контрол на заболяванията в САЩ, която се намира в Аталанта. Визитата е планирана за следващия вторник, 16 септември. 

Според неговия прессекретар Джош Ърнест, американският президент се информира всекидневно за разпространението на вируса ебола в Африка, както и за епидемията от респираторни заболявания в Средния Запад.
Огнище на ебола бе регистрирано през март тази година в Гвинея. По-късно заболяването се разпространи в Либерия и Сиера Леоне. Миналата седмица за първи случай на заразяване с ебола беше съобщено в Хонг Конг, а извънредно положение заради вируса бе обявено в Нигерия, Гвинея, Либерия и Сиера Леоне.
Световната здравна организация призна ебола за извънредна ситуация от световно значение.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп с крачка назад,  надявал се да постигне споразумение с Иран

Тръмп с крачка назад, надявал се да постигне споразумение с Иран

Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей определи последните протести като „преврат“, като предупреди, че американска атака би довела до широкомащабен конфликт

Медведев иска главата на Зеленски, може да хвръкне неговата: Анушка вече разля олиото

Медведев иска главата на Зеленски, може да хвръкне неговата: Анушка вече разля олиото

Освен това Медведев коментира и придвижване „по-близо до Русия“ на американски атомни подводници, които Тръмп му изпрати

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

„Арестът на генерала Чжан Юся, близък съюзник и приятел от детството, когото китайският лидер наричаше „по-голям брат“, премахва всички вътрешни авторитетни гласове, които биха могли да попречат на Си да предприеме каквито и да било действия срещу Тайван