Законът официално влиза в сила тази есен
ерманският президент подписа закона за узаконяване на гей браковете, съобщава АП.
Законът официално влиза в сила тази есен.
Депутатите одобриха законопроекта на последната сесия преди парламентарните избори през септември, която се проведе на 30 юни. Това стана възможно, след като канцлерът Ангела Меркел, чиято консервативна партия дълго време отхвърля гей браковете, обяви, че позволява на депутатите от Християндемократическия съюз да гласуват по избор.
От прессекретарята на държавния глава съобщиха, че в четвъртък президентът Франк-Валтер Щайнмайер се е подписал под закона. Най-рано влиза в сила от 1 октомври.
Германия позволява на гей двойките да сключват граждански брак от 2001 г., но досега нямаха пълни права, включително и възможност да осиновяват деца. Промяната е в съответствие с политиката в други западноевропейски държави.
Още от Свят
Турция: Египет може да стане част от съвместното отбранително споразумение
Документът, подписан в Мека от президента Ердоган, саудитския престолонаследник Мохамед бин Салман и пакистанския премиер Шехбаз Шариф, съдържа клауза за колективно възпиране, сравнявана от анализатори с разпоредбата за взаимна отбрана на НАТО
Испански F-18 свали дрон, нарушил въздушното пространство на Румъния
Отломките от сваления дрон са паднали в район в окръг Галац, недалеч от украинската граница
Нови украински удари: Московска област гори и тази сутрин след атака с дронове
Украински дронове поразиха ключова логистична инфраструктура в Московска област. Горят складове на търговския гигант Wildberries и обекти в района на летище Домодедово.