26 Декември, 2025

Официално: Бинали Йълдъръм загуби в Истанбул от кандидата на опозицията Екрем Имамоглу

Официално: Бинали Йълдъръм загуби в Истанбул от кандидата на опозицията Екрем Имамоглу

Бинали Йълдъръм

Бившият премиер получава 48,51% от гласовете срещу 48,79 на сто

Бившият премиер на Турция Бинали Йълдъръм, участващ в изборите от управляващата „Партия на справедливостта и развитието“, оглавявана от президента Реджеп Таийп Ердоган, загуби изборите за кмет на Истанбул, показват окончателните резултати от Висшата избирателна комисия, приведени в понеделник от „Анадолската агенция“.

След преброяването на 100% от бюлетините, Йълдъръм получава 48,51% от гласовете, а неговият опонент от основната опозиционна „Народно-републиканска партия“ Екрем Имамоглу – 48,79%.

Сподели:

Коментари (0)

Axios: Путин за първи път се е съгласил на примирие

Axios: Путин за първи път се е съгласил на примирие

„Руснаците, които по-рано се противопоставяха на прекратяване на огъня, сега признават, че без него следващите стъпки са невъзможни“, заяви американски служител

Майкъл Наки: Поредният срок изтече, а мир все няма и няма да има, защото...

Майкъл Наки: Поредният срок изтече, а мир все няма и няма да има, защото...

"За да бъде спряна руската армия, е нужна подкрепа за Украйна и натиск върху Русия", категоричен е той

Обкръжението на Тръмп силно се е объркало!  Смята Русия за „Елдорадо“ или  Изумрудният град  за бизнеса, но...

Обкръжението на Тръмп силно се е объркало! Смята Русия за „Елдорадо“ или Изумрудният град за бизнеса, но...

По думите на инвеститори, в автократичната система на Владимир Путин чуждестранният бизнес може да загуби активите си или дори свободата си.