Френският президент Франсоа Оланд ще направи незапланувана визита в Москва по-късно днес, за да обсъди украинската криза с руския си колега Владимир Путин, обявиха от Елисейския дворец, предаде „Франс прес".
Оланд ще се възползва от възможността да се отбие в руската столица след посещението си в Казахстан, където се срещна с държавния глава на централноазиатската държава, отбелязва се в съобщението на прессекретарята на президента.
Вчера френският президент Франсоа Оланд призова руския лидер Владимир Путин да гледа към бъдещето, а не към миналото в опит да помогне за намаляване на напрежението в Украйна.
Путин и Оланд също могат да обсъдят сделката за доставка на френски хеликоптероносач "Мистрал".
Още от Свят
Уволниха банкер на Кремъл, предрекъл поражение на Русия във война с Украйна
„Изоставаме. Губим както технологичната, така и икономическата конкуренция в света. И, както вече казах, губим я не само от Китай и САЩ, но в някои отношения я губим и от Украйна“, заяви Андрей Клепач
WSJ: Какво стои зад заплахата на Тръмп да бомбардира Оман, на когото разчиташе за Ормуз
Белият дом заявяваше седмици наред, че Иран е близо до подписване на ядрена сделка и че Оман може да съдейства за повторното отваряне на Ормузкия проток
Федоров: Трябва да победим Русия във всеки технологичен цикъл!
Независимо от причината за моето освобождаване е важно да се разбере, че Украйна ще продължи да се бори“, заяви той.