Половината от парите на британските данъкоплатци, предназначени за сирийските бежанци, са прахосани от бюрокрацията на ООН, пише британският вестник The Daily Mail, цитиран от "Фокус"
Вместо да осигурят храна, лекарства и подслон в лагери, голяма част от британските парични помощи отиват за администрацията и разходи за персонал.
Великобритания е дарила над 1 милиард паунда, за да помогне на сирийците, бягащи от двойната заплаха - „Ислямска държава“ и диктатора Башар Асад.
Карайки даренията на другите европейски страни да изглеждат нищожни, тези средства са най-големият отговор на Великобритания към криза в историята.
Около 600 милиона паунда са предадени на три структури на ООН - Световната продоволствена програма, детския фонд Уницеф и Агенцията за бежанците на ООН. Но голяма част от парите, не са отчетени. Шокиращо е, че ООН е превела 7 милиона паунда за своята пресслужба.
Още от Свят
Според Лукашенко белорусите са "руснаци с печат за качество"
Той твърди, че Полеският регион на Беларус е „родината на славяните“
Скандални разкрития на „Politico“ за "Росатом" поставят под въпрос унгарската АЕЦ „Пакш две“
Изданието се позовават на автентични поверителни документи, свързани с изграждането на египетската атомна централа "Ел Дабаа", уличаващи руската компания в нарушаване на правилата за безопасност и сигурност, което поставя Петер Мадяр в сложна ситуация
Ураганът “Лала” потопи Хавай, остави 200 000 жители без ток
Природната стихия засегна южните райони на острова с внезапни наводнения, определени от представители на местните власти като “невиждани досега”