7 Февруари, 2026

Проучване: Опра Уинфри с лекота би победила Тръмп, ако президентските избори са сега

Проучване: Опра Уинфри с лекота би победила Тръмп, ако президентските избори са сега

За първата милиардерка от афроамерикански произход като цяло биха гласували избиратели до 40-годишна възраст.

Известната американска телевизионна водеща Опра Уинфри с лекота би удържала победа над Доналд Тръмп, ако президентските избори, планирани за 2020 година, се проведат сега. Това сочат публикуваните днес резултати от анкета на социологическа агенция "Расмусен рипорт", съобщава БТА. 

Близо половината избиратели или 48 процента биха гласували за Опра спрямо 38 процента за Тръмп. Други 14 процента са заявили, че все още нямат мнение по този въпрос. В изследването са обхванати 1000 души, а вероятността за грешка е до 3 процента.
Уинфри биха подкрепили 76 процента от демократите, 22 процента от републиканците и 44 процента от избирателите, които не се числят към нито една от водещите партии. Гласа си за Тръмп биха дали 66 процента сред републиканците, 12 процента от демократите и 38 процента от "независимите" избиратели. 
Повечето жени - 52 процента - биха предпочели водещата начело на Белия дом. Анкетата сочи също така, че за първата милиардерка от афроамерикански произход като цяло биха гласували избиратели до 40-годишна възраст. Уинфри има собствена киностудия, телевизионен канал и списание. 

По-рано нейната близка приятелка, телевизионната водеща Гейл Кинг заяви по телевизия Си Би Ес, че Уинфри е "заинтригувана" от идеята да се състезава в президентските избори. Американските медии започнаха да обсъждат вероятността 63-годишната звезда да се включи в надпреварата за Белия дом след речта ѝ на церемонията за връчване на наградите "Златен глобус" в неделя.

Сподели:

Коментари (0)

Въпреки ерозията на доверието, Зеленски залага на победа в битката за нов президентски мандат

Въпреки ерозията на доверието, Зеленски залага на победа в битката за нов президентски мандат

Натискът от Вашингтон не е само за избори, но и за легитимация на всяко бъдещо мирно споразумение. Зеленски разбира, че победа на избори сега би му дала „пресен“ мандат да преговаря от позицията на силата, а не като лидер с изтекъл мандат

Безмилостен Кремъл: Мощни удари по град Бурщин, украинската ПВО унищожила 82 вражески дрона

Безмилостен Кремъл: Мощни удари по град Бурщин, украинската ПВО унищожила 82 вражески дрона

Няколко серии експлозии разтърсиха Виница и Кировград в Западна Украйна през нощта, сирените за въздушна тревога бяха пуснати в цялата страна

Тръмп отрича вина и отказва извинение за „маймунския клип“ с Обама

Тръмп отрича вина и отказва извинение за „маймунския клип“ с Обама

Скандалното видео с расистки внушения беше публикувано в профила на президента, свалено след вълна от възмущение, но без поемане на отговорност от Белия дом