21 Юни, 2026

Оръжия за терористите в Париж внесени от Белгия

Оръжия за терористите в Париж внесени от Белгия

Някои от оръжията, използвани в двата атентата в Париж миналата седмица, са били доставени от Белгия, съобщават местните медии, като се позовават на "много добър източник".

Засега не се уточнява дали става дума за автомати, гранати или гранатомети. Единствената съвсем сигурна информация е, че пушката "Скорпио", използвана при нападението срещу еврейския магазин във френската столица, е била доставена от Брюксел.

Белгийските медии съобщават, че до края на седмицата федералното правителство ще обсъди въвеждането на допълнителни мерки за борба с тероризма. Сред тях са разширяването на обхвата на телефонното подслушване и ускоряването на процедурите за предприемането на контрол над нечий номер. Друга идея е налагането на административен запор върху имуществото на заминали за сражения в чужбина джихадисти, както и бързото отнемане на белгийското им гражданство.

Предвижда се разширяване на тълкуването на понятието "тероризъм" и то ще обхваща също следенето или предоставянето на данни с цел извършването на терористично действие, както и призивите за извършване на терористично нападение или вербовката на терористи. По искане на разузнавателната общност законът ще бъде допълнен така, че да бъде улеснено проследяването на дейността на заподозрените онлайн, тъй като терористите и техните съучастници почти не използват телефоните, а разчитат най-вече на интернет.

Сподели:
Израел ликвидира двама активисти на „Хамас“ и „Ислямски джихад“ - ръководели са финанасова мрежа

Израел ликвидира двама активисти на „Хамас“ и „Ислямски джихад“ - ръководели са финанасова мрежа

Получавали са инструкции от „Хамас“, прехвърлили са на терористичната организяция около 169 милиона долара

Иран постави условие, за да започне нова фаза в преговорите със САЩ

Иран постави условие, за да започне нова фаза в преговорите със САЩ

250 000 души в Тирана протестираха срещу властта заради проекта на фамилията Тръмп

250 000 души в Тирана протестираха срещу властта заради проекта на фамилията Тръмп

По време на демонстрациите, станали известни като "Революцията на фламингото", участниците скандираха „Албания не е за продан“ и настояха за оставката на министър-председателя

Коментари (0)