Предполагаемият организатор на кървавите атентати в Париж Салах Абдеслам няколко години е работил в белгийското метро. Това съобщи телевизионният канал RTBF.
От септември 2009 г. до януари 2011 г. терористът е заемал длъжността „технически работник”. Уволнен е, защото няколко пъти не се явил на работа.
RTBF съобщава още, че не е изключено парижкият атентатор да се върне в Брюксел с пояс с експлозиви. Това поне твърди Хамаз Ату, който е пристигнал в белгийската столица заедно с Абдеслам. По-рано Ату отричаше да знае дали Салах има нещо общо с атентатите.
Още от Свят
Европа се въоръжава - може ли да замести американските технологии?
„Катимерини“: Вашингтон няма да върне Анкара в програмата за Ф-35 без отказ от руските системи С-400
Дискусията по темата се възобнови с нова сила след срещата на върха на НАТО в Анкара
Украйна порази 21 руски танкера в Азовско море през изминалата нощ
Взети са на прицел и четири влекача, два товарни кораба и един драгажен кораб, използвани за осигуряване на руската военна логистика