Абделхамид Абауд, който определиха за организатор на атентатите в Париж на 13 ноември, месеци преди това е бил в Англия, за да търси помощ от тамошни джихадисти, пише британският "Телеграф".
Абауд е бил в Лондон и е имал среща със съмишленици в търсене на "логистична подкрепа" от екстремисти. Тези срещи са факт, въпреки че Абауд е бил в международен списък на хора, свързани с тероризма.
Разследването сочи още и че стъпките на Абауд водят и до Бирмингам.
Терористът беше открит убит на 19 ноември в апартамента, в Сен Дени, който беше обграден и атакуван от френската полиция на 18 ноември. То е било надупчено с куршуми. 27-годишният Абделхамид Абауд, който има белгийско гражданство, е бил идентифициран по пръстовите отпечатъци.
Още от Свят
Мадяр: Украйна ще изолира напълно Крим в най-близко време
Трафикът по ключовия логистичен маршрут, свързващ Ростов на Дон, Мариупол, Мелитопол и Крим, е намалял с над две трети. Украинските сили ще могат напълно да държат този път под огневи контрол до месец
Калина Андролова: Всички се питаме дали Радев ще гласува ДА или НЕ за ограниченията срещу руския патриарх
"Ако се стигне до гласуване на пакет санкции, който включва и руския патриарх, искам да ви обърна внимание, че също толкова интересна ще бъде и реакцията на българския патриарх Даниил", пише тя
САЩ поразиха трети петролен танкер с ирански горива в Оманския залив
"Американски летателен апарат изстреля две ракети „Хелфайър“ по машинното отделение на кораба, след като екипажът многократно не се съобрази с нарежданията на американските сили“