В Турция цари атмосфера на страх, заяви турският писател и нобелов лауреат Орхан Памук в интервю за "Хюриет", в което обвини турското правителство в оказване на натиск върху медиите и тормоз върху журналисти.
"Най-лошото е, че има страх. Мисля, че всички се страхуват, това не е нормално. Свободата на изразяване е ограничена до най-ниското си ниво", каза Памук, който през 2006 г. получи Нобелова награда за литература.
В интервюто той обвинява правителството в оказване на натиск върху медии и журналисти.
"Много приятели ми казаха, че редица журналисти са останали без работа. Сега на тормоз са подложени дори журналисти, близки до правителството", казва 62-годишният писател.
Той изрази разочарованието си от неотдавнашните изявления на турския президент Реджеп Тайип Ердоган, който заяви, че мъжете и жените не са равни.
Още от Свят
Страхът вече е постоянен гост на руския елит - страх, който може да взриви системата на Путин
Съзнателно се превърнаха във винтчета от безмилостната бюрократична машина, в пленници на системата
В САЩ проверяват нарушаване на безопасността при полет на хеликоптера на Тръмп над Вашингтон
Президентският хеликоптер Marine One e излетял от площадка в Белия дом, за да извърши полет към военновъздушната база „Андрюс“
Техеран: Иран и Оман се споразумяха за нов маршрут през Ормузкия проток
„Географските координати на маршрута, предвиден от двете страни, са договорени и ако определени трети страни не възпрепятстват процеса, съвместното изявление на двете държави, съдържащо основните съображения и точките на съгласие, също е на финален етап на преглед и изготвяне“