7 Юли, 2026

Осъдиха бившия грузински президент Саакашвили на три години затвор

Осъдиха  бившия грузински президент Саакашвили на три години затвор

Присъдата е напълно незаконна и противоречи на всички международни и национални норми, както и на здравия разум, писа той

Грузия осъди задочно бившия президент Михаил Саакашвили на три години затвор за злоупотреба със служебно положение.

Самият Саакашвили написа в профила си във facebook, че присъдата е напълно незаконна и противоречи на всички международни и национални норми, както и на здравия разум.

В началото на декември властите в Киев обвиниха Саакашвили в опит за сваляне на държавната власт и извършиха обиск в апартамента му.

Край сградата избухнаха безредици на негови поддръжници. Те влязоха в сблъсъци с полицията и успяха да измъкнат Саакашвили.

Сподели:
Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

Тръмп: Си Дзинпин идва в САЩ! Ще довършим работата с Иран, ако няма споразумение

"Предпочитам да сключим споразумение, защото не искам да засегна 91 милиона души“, заяви американският президент пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

Александър Невзоров: Тръмп наистина не разбира, че кремълският върколак е неадекватен

"Вместо това американският президент заяви, че вече е номер едно в TikTok. Че е най-популярният персонаж. Че е изместил Тейлър Суифт на някакво далечно място. Накратко – всички са разгромени, абсолютна победа", пише руският журналист

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока  – нов удар по бюджета на Кремъл

Bloomberg: Цената на руския петрол падна до нивата отпреди войнат в Близкия изтока – нов удар по бюджета на Кремъл

Данните показват засилващ се натиск върху руската икономика, която доскоро извличаше значителни допълнителни приходи заради напрежението в Близкия изток.

Коментари (0)