1 Март, 2026

Оставката на Ципрас е част от решението на проблема, смята Меркел

Оставката на Ципрас е част от решението на проблема, смята Меркел

Оставката на Ципрас е част от решението на проблема, а не от самата криза, смята Меркел . Това става ясно от нейно изказване по време на посещение в Бразилия. Германският канцлер Ангела Меркел изглежда одобрява оставката на гръцкия премиер Алексис Ципрас и съобщението за възможни предсрочни избори.

Междувременно лидерите на Бразилия и Германия заявиха в четвъртък, че подкрепят усилията за постигане на споразумение за глобалните климатични промени, като отбелязаха важността на запазването на Амазонската джунгла от изсичане.

Президентът на Бразилия Дилма Русеф посочи, че климатичните промени са „един от най-големите проблеми на 21 век“ и че общата декларация с Ангела Меркел отразява тяхната „отдаденост за успеха“ на предстоящата среща на ООН в Париж през декември. По думите на германският канцлер, Бразилия е „ключът всички цели, свързани с климата“.

Сподели:

Коментари (0)

Буданов: Русия се съгласи да приеме гаранциите за сигурност на САЩ за Украйна

Буданов: Русия се съгласи да приеме гаранциите за сигурност на САЩ за Украйна

„По отношение на гаранциите за сигурност руската страна заяви директно, че ще приеме гаранциите, които Съединените щати предлагат на Украйна – те нямат алтернатива.“

Украйна взриви 2 руски радара, удари складове за горива и боеприпаси

Украйна взриви 2 руски радара, удари складове за горива и боеприпаси

В нощта на 1 март украинските отбранителни сили унищожиха радар на зенитно-ракетната система С-300 близо до селището Мангуш и радар С-300В4 край Новокрасновка (временно окупирана територия на Донецка област)

След убийството на Хаменей: Иран назначи Алиреза Арафи в ръководния съвет

След убийството на Хаменей: Иран назначи Алиреза Арафи в ръководния съвет

„Съветът за разглеждане на целесъобразността избра аятолах Алиреза Арафи за член на временния ръководен съвет“, отбеляза говорителят на съвета