В Истанбул започна знаково дело срещу 17 журналисти, обвинени в съпричастност към терористични организации
Турски съд нареди временно освобождаване на седем журналисти и ръководители от опозиционния в. "Джумхуриет". Петима от обвиняемите ще останат в ареста, съобщиха турската телевизия НТВ и в. "Хюриет дейли нюз", цитирани от БНТ.
В началото на седмицата в Истанбул започна знаково дело срещу 17 журналисти, обвинени в съпричастност към терористични организации. Изслушванията продължиха цяла седмица. Делото срещу журналистите от "Джумхуриет" предизвика остри реакции сред правозащитни организации. Турция е обвинена в потъпкване на човешки права и свободата на словото.Журналистите от опозиционния вестник бяха арестувани в рамките на започналата чистка след неуспешния опит за преврат. Броят на задържаните хора от медииния свят надхвърля 150 души. Според президента Реджеп Ердоган обаче, арестуваните в страната журналисти са само двама.
Следващото заседание по делото ще бъде на 11 септември, информира изданието.
Още от Свят
Проект, свързан със зетя на Тръмп, застрашава присъединяването на Албания към ЕС
Защитената зона Пише Поро-Нарта е едно от най-важните местообитания в Албания за мигриращи птици, включително фламинго
Вучич се филмира: Сърбия не би просъществувала и 48 часа, ако...
„Погледнете само обкръжението ни, и не говоря за великите сили. С тези инвестиции в армията защитаваме нашето небе и нашата земя и никой няма да посмее да ни нападне", казва той
Армения избра Европа - Пашинян съставя еднопартийно правителство
Опозиционният алианс "Силна Армения" начело с руския бизнесмен от арменски произход Самвел Карапетян, взе едва 23,29 процента от гласовете