27 Февруари, 2026

От Белия дом обвиниха Кремъл: Досега само ни пречите за разрешаването на конфликта със Северна Корея

От Белия дом обвиниха Кремъл: Досега само ни пречите за разрешаването на конфликта със Северна Корея

Китай помага на Вашингтон с икономическите мерки, които наложи срещу КНДР, заяви Доналд Тръмп

"Мисля, че можем да имаме добри отношения с Русия ". Това заяви американският президент Доналд Тръмп, цитиран от "Ройтерс". Държавният глава на САЩ констатира, че с повече разбирателство с Кремъл положението в Северна Корея и ядрените програми на държавата ще бъдат уредени по-лесно.

Доналд Тръмп каза още, че Китай помага на Вашингтон за разрешаването на Севернокорейския проблем, докато Русия "следва различен път и вреди на политиката на САЩ в тази посока".

"От Пекин затвориха банковата си система за Северна Корея и също така ограничават доставките на петрол за страната", посочи като пример американският държавен глава.

Отношенията между Вашингтон и Пхенян ескалираха след тестовете в Северна Корея на ядрени оръжия и балистични ракети. През септември Тръмп обеща да се справи с лидера на КНДР Ким Чен Ун, когото презрително нарече "Човекът ракета". В отговор Северна Корея заплаши да нанесе невиждан досега удар на американската територия в неочакван момент.

Сподели:

Коментари (0)

Дипломатически скандал: Сиярто набеди Украйна, че иска "оръжия и пари", за да пусне петролопровода  "Дружба"

Дипломатически скандал: Сиярто набеди Украйна, че иска "оръжия и пари", за да пусне петролопровода "Дружба"

Временно управляващият посолството на Унгария в Киев - Антал Хейзер, беше извикан в украинското Министерство на външните работи 

Изтичане на снимка прекъсна изслушването на Хилари Клинтън пред комисия на Конгреса

Изтичане на снимка прекъсна изслушването на Хилари Клинтън пред комисия на Конгреса

По време на изслушването тя заяви пред американските законодатели, че не е била запозната с престъпленията на Джефри Епстийн и Гилейн Максуел

Буданов: Европа и светът ще са в безопасност само когато Русия изчезне като империя

Буданов: Европа и светът ще са в безопасност само когато Русия изчезне като империя

„Като цяло, политиката на сегашния руски президент не се различава съществено от политиката през царската или съветската епоха"