"Сляп мистик, за когото се твърди, че е предвидила 11 септември, цунамито от 26 декември 2004 година, разливът в атомната централа във Фукушима и раждането на ИДИЛ, също така е направила злокобни предсказания за 2016 година и занапред.
Родената в България пророчица Баба Ванга, която почина на 85 години през 1996, била известна като "Нострадамус на Балканите" заради близо 85-процентния успех на предсказанията и е почитана в Русия и Европа като свръхестествена светица", пише "Ню Йорк Пост".
"Мирър" публикува същата история. И тя започва по вече описания начин, и в нея следват думи на Ванга за "голямата вълна", с които трябва да е предсказала земетресението, последвано от цунами през 2004 г., когато бяха залети бреговете на Югоизточна Азия.
Споменаването за "голяма война с мюсюлманите" се интерпретират като предсказание за терористичните актове и появата на т.нар. Ислямска държава.
Изданието пише още, че според Ванга, Европа ще престане да я има до края на следващата година.
Изредени са всички актуални политически събития, които могат да отговарят на подобно предсказание.
Статията в "Ню Йорк Пост" и "Мирър" е препубликувана от австралийския новинарски сайт news.com.au, който е първоизточник на английската версия на историята.
Изданията дори "предупреждават" читателите си за:
2016: Мюсюлманите ще завладеят Европа
2023: Орбитата на Земята ще се промени (каквото и да означава това) 2025: Населението на Европа ще достигне нула
2033: Нивото на водата ще се повиши, заради разтопените ледници
2076: Комунизмът ще се върне в Европа.
Последното публикувано "предсказание" е за 3797 година: По това време всичко на Земята ще умре.
Източникът на австралийския сайт е турският блог "Истанбул Истанбул олеле", поддържан от млад мъж, който се представя за Болат, който е публикувал текста още на 15 май тази година.
Подобни "предсказания", за които никой не може да потвърди дали са автентични са особено популярни в руските медии, но са всекидневие в жълтите медии и в България.
Още от Свят
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски