8 Май, 2026

Отхвърлиха проекторезолюция за импийчмънт на президента Доналд Тръмп

Отхвърлиха проекторезолюция за импийчмънт на президента Доналд Тръмп

В нея се твърди, че Тръмп не е способен да изпълнява функциите си, защото е "внесъл разделение" и е действал по недостоен начин

Камарата на представителите на американския Конгрес отхвърли с огромно мнозинство проекторезолюция за импийчмънт на президента Доналд Тръмп, съобщиха Франс прес и Асошиейтед прес, цитирани от БТА.

Проекторезолюцията, внесена от демократа от Тексас Ал Грийн, беше отхвърлена с 364 гласа срещу 58, като нито един член на републиканското мнозинство не подкрепи започването на процедура по импийчмънт.
Лидерите на демократическата опозиция също се обявиха против тази инициатива. Лидерът на демократическото малцинство в Камарата на представителите Нанси Пелоси заяви, че макар да са повдигнати законни въпроси за способността на Тръмп да ръководи страната, "сега не е моментът да се разглеждат предложения за импийчмънт". 

В проекторезолюцията се твърди, че Тръмп не е способен да изпълнява президентските функции, защото е "внесъл разделение" в страната и е действал по недостоен начин. Освен това президентът е обвинен, че е подстрекавал към омраза чрез изявленията си, в частност срещу мюсюлманите и транссексуалните. 

Сподели:

Коментари (0)

Фон дер Лайен поздрави Радев и му пожела общ път за България и Европа

Фон дер Лайен поздрави Радев и му пожела общ път за България и Европа

Председателят на Европейската комисия посочи, че в момент на дълбоки геополитически промени България и Европейският съюз имат силен дневен ред за съвместна работа

Ройтерс: Бандити взеха няколко заложници при обир в германска банка в Зинциг

Ройтерс: Бандити взеха няколко заложници при обир в германска банка в Зинциг

„В момента се смята, че в банката има няколко извършители и заложници“, се казва в изявление на полицията

„Проект Свобода“, поглед отвътре: Проваленият опит на Тръмп да отвори Ормузкия проток

„Проект Свобода“, поглед отвътре: Проваленият опит на Тръмп да отвори Ормузкия проток

Известно e само за два преминали през протока кораби, когато президентът на САЩ спря операциите във вторник, приблизително 36 часа след началото на проекта