15 Януари, 2026

Открили ДНК от атентатора Наджим Лашрауи и в парижката зала "Батаклан"

Открили ДНК от атентатора Наджим Лашрауи и в парижката зала "Батаклан"

Федералната прокуратура на Белгия потвърди, че вторият атентатор от брюкселското летище „Завентем“ е Наджим Лашрауи, който беше издирван и за ноемврийските нападения в Париж, съобщи Франс прес.

Наджим Лашрауи е заподозрян, че е изработил коланите с експлозиви, използвани при атентатите в Париж през ноември миналата година.

ДНК профилът на Лашрауи съвпада с проби от жилетка и парче от дреха, открити в парижката зала „Батаклан“, в която загинаха 90 души, съобщават властите. Полицията е открила негова ДНК и върху бомбата на „Стад де Франс“.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген