22 Май, 2026

Открива се магистрала, която свързва Сърбия с Македония

Открива се магистрала, която свързва Сърбия с Македония

Зоран Заев

От Ниш до Солун ще се пътува за три часа

Открива се магистрала, която свързва Сърбия с Македония, информира скопската телевизия ”TB 21”. От Ниш до Солун ще се пътува за три часа. С това "мото" днес се открива магистралата от Коридор 10, която минава през Гърделичката клисура. Премиерът Зоран Заев също ще присъства на церемонията по откриването по покана на сръбския президент Александър Вучич.
С новата магистрала сръбските граждани лесно ще пътуват до Македония, както и към Гърция, която е водеща дестинация за почивка на сърбите.
В същото време това беше и последния участък без автомагистрала от Македония към централноевропейските и западните страни.
Сподели:

Коментари (0)

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Въпреки че Кремъл все още успява да компенсира загубите с нови наборници, руската армия от началото на годината е спряла да увеличава числеността си.

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Президентът Доналд Тръмп "не иска от тях да предоставят войски или да изпратят изтребители, но те отказват да направят каквото и да било", заяви той пред журналисти

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Песков направи това изявление в коментар за решението на американските власти да повдигнат обвинения срещу бившия кубински президент Раул Кастро